Zoga

Niezwykle skuteczny trening terapeutyczny, bazujący na najnowszych badaniach z dziedziny anatomii.
Skutecznie niweluje wady postawy co bezpośrednio wpływa na zdrowie i sprawność narządu ruchu.

Struktura może być zmieniona poprzez ruch, który jest w bardzo precyzyjny sposób zaaplikowany.

Ruch, który rozumie kierunkowość poruszających się tkanek i to w jaki sposób te tkanki mogą pozwalać przeorganizowanie strukturalne kości. Ruch, dzięki któremu tkanki przesuwają się i trą o siebie w taki sposób aby te struktury mogły wrócić na prawidłowe położenie względem siebie. (Jakieś moje zdjęcie z treningu ZOGI z klientem)

Dla kogo

System treningowy ZOGA jest przeznaczony głównie dla osób z ogniskami bólowymi, związanymi z wadami postawy. Przykładowo: przodopochylenie miednicy, pogłębiona lordoza lędźwiowa/szyjna, pogłębiona kifoza piersiowa, kolana koślawe/szprotawe etc..

Zalety

Prawidłowa postawa ciała, determinuje to w jaki sposób się poruszasz- chodzisz, siedzisz, biegasz, robisz przysiady… Im bardziej prawidłowa, tym lepsze i bardziej ergonomiczne Twoje funkcjonowanie w grawitacji. Wady postawy, powodują manifestacje bólu w różnych miejscach w ciele. ZOGA diagnozuje przyczynę bólu w aspekcie wady postawy i naprawia ją w 24 sesjach treningu terapeutycznego

Trening powięziowy

Dla kogo

Trening powięziowy jest dedykowany dla osób, które oczekują czegoś więcej, niż przeciętny trening ruchowy. Ten system treningowy jest zaprogramowany dla osób rządnych konkretnej przygody z odpowiednio zaprogramowanym ruchem. Osoby oczekujące znacznej poprawy kontroli i symetrii ruchowej będą w nim spełnione. Mowa tu zarówno o profesjonalistach w swoich dziedzinach sportowych, typu taniec, bieganie, piłka nożna, koszykówka czy po prostu zwyczajnej osobie, chcącej podnieść swój poziom poruszania się w grawitacji.

Zalety

Trening powięziowy powoduje wyrównanie napięć powięziowych na całym ciele oraz kształtuje ich kierunki. Efektem tego będzie równomierne rozłożenie kości i stawów w Twoim ciele. To z kolei oznacza znaczne podniesienie jakości i ergonomii ruchu. Przekaz energii w narządzie ruchu stanie się wysokowydajny, co bezpośrednio przekłada się na poprawę cech motorycznych.
Jest to również doskonała prewencja kontuzji oraz terapia ognisk bólowych w całym ciele.

 

Trening funkcjonalny

Dla kogo

Dla osób po kontuzjach, urazach poprzez które zatraciły zdolność do efektywnego wykonania jakiegoś ruchu, np. wymiana stawu biodrowego, rekonstukcja więzadeł kolanowych, zerwanie przyczepów mięśniowych etc.
Dla wszystkich, chcących poprawić swoje funkcje ruchowe, przykładowo: bieg, wyskok, chód, przysiad, martwy ciąg, jazda na rowerze etc.
Dla osób zapobiegawczych celem prewencji kontuzji w życiu i sporcie.

Zalety

Zdecydowanie poprawia zakres ruchów w stawach, wraz z poprawą siły w tych zakresach.
Zmniejsza ryzyko kontuzji, istotnie poprawia koordynacje ruchową, wzmacnia mięśnie głębokie. Doskonała profilaktyka kontuzji.

 

Trening medyczny

Dla kogo

Dla osób chcących doskonalić swoje ciała i umysły. Dla osób, które dążą do ciągłej zmiany na lepsze w funkcjonowaniu na tym świecie, postrzegając siebie jako jedną spójną całość. Dla osób oczekujących holistycznego podejścia do swojej osoby i jego celów życiowych.
Podejście medyczne łączy wszystkie metody ruchu terapeutycznego, dostosowując je do indywidualnych potrzeb. Nie ważne czy jesteś sportowcem czy zwyczajnym człowiekiem- dzięki rozwiązaniom tej specjalizacji staniesz się jeszcze bardziej efektywny w każdej dziedzinie życia.

Zalety

Terapia ruchowa z bardzo indywidualnym podejściem. Maksymalnie szeroki zakres ćwiczeń z różnych dziedzin, dopasowanych do Twoich aktualnych możliwości z uwzględnieniem Twoich celów. Skupiamy się w niej nad fundamentami, które zazwyczaj są pomijane a to z kolei daje niesamowite możliwości.

Rechabilitacja ruchowa

Dla kogo

Sesje rehabilitacji ruchowej przeznaczone są stricte dla osób po urazach, kontuzjach i zabiegach chirurgicznych. Sesje i ćwiczenia w nich zawarte są ustalane we współpracy z fizjoterapeutą.

.

Zalety

Dzięki ćwiczeniom rehabilitacji ruchowej szybciej wrócisz do „normalności”. Ten pierwszy, jakże ważny etap po kontuzji/ zabiegu zostanie odpowiednio przepracowany. Dzięki temu będziesz mógł szybciej kontynuować powrót do pełnej sprawności w innych moich systemach treningowych.

Prewencja urazów

Dla kogo

Dla sportowych amatorów, półprofesjonalistów jak i profesjonalistów, świadomych tego, że sport niesie za sobą ryzyko kontuzji. Dla osób odpowiedzialnych, które chcą wykluczyć przypadki kontuzji ze swojego życia.

 

Zalety

Zabezpieczony przed kontuzjami w odpowiedni sposób, możesz być pewien, że nic Ci nie przeszkodzi w osiąganiu coraz to lepszych wyników w swoim sporcie. Oznacza to brak przerw w treningu, spowodowanych urazami, brak „cofania się formy” z powodu kontuzji. Możesz w ciągły, nieprzerwany sposób rozwijać swoje zdolności!

 

Pilates

Dla kogo

Dla każdego, zarówno dla laików jak i profesjonalnych sportowców.
Dedykowany osobom chcących zbudować potężny fundament dla szeroko pojętej sprawności. Dla osób chcących wzmocnić swój narząd ruchu poprzez świadomy trening mięśni głębokich.

Zalety

Solidna budowa mięśni głębokich, które są fundamentem dla mięśni globalnych. Powoduje to zbudowanie Silnych i stabilnych fundamentów dla Twojego narządu ruchu. Nacisk na jakość wykonywanych ćwiczeń sprawia, że jakość Twojego ruchu oraz kontakt z ciałem ewoluuje z treningu na trening. Silne mięśnie głębokie pozwalają na bardzo dużą siłę globalną aparatu ruchu, przydatną zarówno w życiu codziennym jak i w sporcie.

hello@trenermedyczny.com